Ve fázi výzkumu trhu a přípravy jste zjistili, pro koho web děláte, jaká slova se ve výklenku nejčastějí používají a kdo je vaše konkurence.
V této části naistalujeme a připravíme systém WordPress, abychom ho v další fázi vývoje mohli naplnit obsahem.
Ze seznamu slov a frází vyberte ty, která svým zaměřením nejvíce zasahují vaši vybranou tržní niku.
Ze slov vytvořte kombinace 2 až 3 slov, které dávají smysl. Slova zkoušejte zadat do webového prohlížeče a ověřovat, zdali jsou volné. Zkoušejte je s pomlčkou (-), protože fulltextové vyhledávače fráze bez pomlček berou jako jedno slovo. To znamená, že fráze drevene-tocite-schodiste není to samé jako drevenetociteschodiste. Většina lukrativních dvoufrázových domén bude již pravděpodobně obsazena, proto budete muset použít doménu o 3 slovech.
Pokud se budete chystat působit na českém trhu, kupte doménu .CZ. Pokud chcete prorazit v Německu, pořiďte si doménu .DE. Pokud se chystáte pracovat celosvětově na anglicky mluvících trzích, kupte doménu .COM.
Vyberte si a jednu z domén kupte. Pro jistotu kupte verzi i bez pomlček, aby vám ji někdo nekoupil, když dosáhnete úspěchu.
Doménové jméno je výhodné pořídit u společnosti Wedos s.r.o., kde ji nabízí za 163 Kč/rok (bez DPH).
Stejně jako v reálném světě platíte nájem, tak na internetu musíte platit za to, že můžete provozovat webové stránky a zpřístupnit je tak lidem na celém světě.
Zajistěte prostor pro váš web.
Pro hosting doporučuji hostingovou společnost Wedos s.r.o., která nabízí web hosting od 33 Kč/měsíc (bez DPH).
Na hostingu vytvořte databázi, nastavte FTP přístup a proveďte další potřebná nastavení pro instalaci systému WordPress.
Poté naistalujte publikační sytém WordPress. Podrobný návod najdete zde.
Vyberte si jednu z volně dostupných šablon, nebo si kupte profesionální WordPress šablonu. Ty mohou být i velmi specificky zaměřené na určitý obor, či typ webu. Pořídit si tak můžete kvalitní a propracované tematické šablony firemních webů, stránek online kurzů, internetových katalogů, členských webů, blogů i prodejních stránek.
Po stažení WordPress šablonu naistalujte, dle technické specifikace dodavatele.
Pokud chcete šablonu graficky přizpůsobit (změnit barvy, přidat grafické prvky, změnit CSS styly či upravit vzhled a design), nebo ji jinak modifikovat ku obrazu vaší corporate identity, obraťte se na mě, nebo využijte služeb některého z koderů.
Nakonec nastavte trvalé odkazy pro účinné SEO a web přepněte do režimu, kdy ho nenajdou vyhledávače, aby vám ho vyhledávací roboti neindexovali dříve, než ho spustíte.
Podle typu webu doinstalujte potřebné funkce, jako jsou fotogalerie, poptávkové formuláře, zabezpečené zóny, rezervační formuláře, kontaktní formuláře, jazykové mutace, slidery a další pluginy WordPress.
WordPress není nejbezpečnější redakční systém, proto nezapomeňte na bezpečnostní pluginy.
Výsledkem bude BETA verze nového webu, připraveného pro tvorbu obsahu.